Külalisõpetajad räägivad koolinoortele merega seotud karjäärivõimalustest.

Merekultuuriaasta haridusprogramm toob koolidesse ligi 100 uut meesõpetajat

Täna, 1. märtsil algab ametlikult merekultuuriaasta teine teemalaine, mis keskendub mereharidusele ja -ohutusele. Teemalaine eestvedaja TTÜ Eesti Mereakadeemia koordineerib selle raames üle-eestilist haridusprogrammi “Näoga mere poole”, kuhu on tänaseks end külalisõpetajana kirja pannud 151 merenduseksperti, neist 97 on mehed ning 54 naised. 

Kõige agaramad haridusprogrammi küllakutsujad on Pärnumaa koolide õpetajad ning kõige rohkem külalisõpetajaid on pärit Harjumaalt. Kuigi haridusprogramm on fookuses märts – mai 2016, siis 29. veebruariks on juba käidud 16 koolis ning läbi viidud 21 tundi. Samamoodi on kokku lepitud 11 kooliga 26 tundi ning läbirääkimised on pooleli veel 37 kooliga.

Kõige kaugem kool pealinnast, kuhu haridusprogramm on juba jõudnud, asub 288km Tallinnast ning 5km Vene Föderatsiooni riigipiirist. Tegemist on Võrumaal asuva Meremäe kooliga.

Külalisõpetajate hulgas on laevajuhid ja kaptenid, laevamehaanikud ja -insenerid, tippjuhid ja ettevõtjad, kalanduse valdkonna eksperdid, mereajaloolased, kunstnikud, logistikud, õppejõud, purjetajad, merepäästjad, keskkonnaspetsialistid ning paljud teised inimesed, kelle töö või tegevus on seotud merendusega.

Organisatsioonidest on esindatud muuhulgas Tallinna Tehnikaülikool, Tallink, Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum, Veeteede Amet, Merevägi, Maaeluministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Mereinstituut jm.

Lisainfo: 
Jane Niit, Mereakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht (jane.niit@ttu.ee / +372 5333 2217)