Autor: TTÜ Eesti Mereakadeemia

Merekultuuriaasta haridusprogramm on jõudnud 5000 nooreni üle Eesti

 

TTÜ Eesti Mereakadeemia koordineerib merekultuuriaasta raames üle-eestilist haridusprogrammi “Näoga mere poole”, kuhu on end külalisõpetajana kirja pannud 160 merenduseksperti, neist 100 on mehed ning 60 naised. 

Tänase seisuga on toimunud 71 külalistundi 39 koolis ja 3 asutuses ning mereteemalist haridusprogrammi on jõudnud kuulama ligi 5000 noort üle Eesti. Aprilli- ja maikuuks on juba planeeritud kokku 66 külalistundi 21s koolis ja 6s asutuses ning läbirääkimised käivad veel 47 kooliga. Õpetajatel on võimalus haridusprogramm kooli kutsuda kirjutades aadressil haridusprogramm@ttu.ee 

Külalisõpetajate hulgas on laevajuhid ja kaptenid, laevamehaanikud ja -insenerid, tippjuhid ja ettevõtjad, kalanduse valdkonna eksperdid, mereajaloolased, kunstnikud, logistikud, õppejõud, purjetajad, merepäästjad, keskkonnaspetsialistid ning paljud teised inimesed, kelle töö või tegevus on seotud merendusega.
Organisatsioonidest on esindatud muuhulgas Tallinna Tehnikaülikool, Tallink, Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum, Veeteede Amet, Eesti Merevägi, Maaeluministeerium, Kaitseliit, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Mereinstituut jm.

Miks on merendus oluline ning perspektiivikas valdkond töötamiseks?

AS Tallink Grupi juhatuse esimees Janek Stalmeister räägib merendussektori tööandjana, miks lähevad Tallinki töötajad merekultuuriaasta haridusprogrammi “Näoga mere poole” raames tagasi kooli rääkima merelisest elukutsest. Laev on ju nagu linn ja seal on vajadus paljude erinevate ametite järele – lisaks laevaohvitseridele on laevas vaja näiteks ka teenindavat personali.

Endine tegevmeremees ja tänane Mereakadeemia direktor Roomet Leiger läheb merekultuuriaasta haridusprogrammi “Näoga mere poole” raames tagasi kooli ning räägib õpilastele, miks on meri maailma kõige suurem tööandja ning milline on Eesti merehariduse perspektiiv. Merendussektor on ju väga lai – meritsi veetakse üle 90% maailmas transporditavast kaubast ja sektori edukaks toimimiseks nii merel kui maal on vaja kompetentsi, mida pakutakse just Mereakadeemias õpetatavate erialade raames.

 

Rahvusvaheline purjetamiskohtunik ning vabatahtlik merepäästja Andrus Poksi läheb merekultuuriaasta haridusprogrammi “Näoga mere poole” raames tagasi kooli ning räägib õpilastele, miks on veeohutus oluline ning millised on peamised riskid merele minnes. Andrus annab külalisõpetajana ülevaate, mida teha siis kui lust ja lõbu merel ühel hetkel pöörab kurjaks, sest meri võib olla väga karm.