Talgulugude kogumik jõuab igasse talgupaika üle Eesti.

Ilmus mere- ja talgulugude kogumik

Merekultuuriaasta on koostöös Teeme Ära meeskonnaga andnud tänavuseks talgupäevaks välja CD-plaadi „Mere- ja talgulugude kogumik 2016“, mis mahutab ühtekokku 26 merekultuuriga seotud talgulugu ja temaatilist muusikapala.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul on tänavune talgupäev pühendatud suuresti merekultuuriaastale, millega soovitakse tõmmata tähelepanu merega seotud talgutöödele  ja meid ümbritsevale merekultuuri pärandile.  „Talgutraditsiooni juured asuvad sügaval meie kui mererahva kultuuris ja pärimuses, mida see plaat läbi oma lugude ja laulude ka ilmekalt tõestab,” rääkis Tüür.

Merekultuuriaasta 2016 projektijuhi Karen Jagodini sõnul on värske CD-plaadi näol tegemist jutukogumikuga, mis vaatab tagasi merekultuuriga seotud talgutraditsioonidele nii lähemas kui kaugemas minevikus. „Kogumik taaselustab kübekese rikkast merekultuuriga seotud pärandist, mis on aegade jooksul muuseumidesse, kaustikutesse, sahtlipõhjadesse ning mälestustesse talletatud lugudena jäänud oma aega ootama,“ lausus Jagodin.

CD-plaadile „Mere- ja talgulugude kogumik 2016“ mahtus kokku 26 lugu, neist 18 juttu ja kaheksa muusikapala. Jutud luges sisse näitleja Piret Simson. Teiste seas leiab plaadilt lugusid sellest, kuidas kihnlaste laevad vette lauldi, kuidas Taani kuningas keelas metsaraie Naissaarel, kuidas Keri saarel maagaasi puuriti, kuidas Toolses asunud mereröövliloss, kuidas Kihnu Jõnn laevast sepikoja tegi ja palju muud põnevat. Muusikavaliku aitas plaadi jaoks kokku panna Eesti Pärimusmuusika Keskus. Rohkem ja vähem tuntud lugudega astuvad üles Vägilased, Meisterjaan, Silver Sepp, Anu Taul ja Tarmo Noormaa jt.

Värske talguplaat jõuab igasse talgupaika üle Eesti, sest see on lisatud kõikidesse talgute stardipakettidesse. Talguplaat on kuulatav ka veebis www.teemeara.ee/talgulood/helilood.

 

 

Täpsem info:

Karen Jagodin, Merekultuuriaasta 2016 projektijuht

tel 523 8113, e-post karen@meremuuseum.ee