Maikuus toimub kolm omanäolist merekultuuriaasta rannaretke. Registreerumine on avatud!

Merekultuuriaasta maikuu rannaretked jõuavad Kundasse ja Purtsesse, Paldiskisse ja Pakrile ning Kihnu saarele

Maikuus toimub kolm merekultuuriaasta rannaretke. 14. mai Kunda ja Purtse rannaretk heidab pilgu Kunda tööstuslinna ajaloole ning annab võimaluse külastada Eesti ühte kaasaegseimat jahtsadamat. 21. mail toimuva merekultuuriaasta rannaretke sihtkohaks on sadamalinn Paldiski ja Pakri poolsaar oma mitmekülgse merendus-, tööstus-, militaar- ja kunstiajalooga ning loodusega. Kuu viimane rannaretk toimub Kihnu saarel 28. mail, kus peetakse maha üks vägev laeva pulm.

Merekultuuriaasta rannaretkedest osavõtmine on kõigile tasuta, vajalik eelnev registreerimine.

14. mai: Rannaretk Kundas ja Purtses

Kunda ja Purtse rannaretk heidab pilgu Kunda tööstuslinna ajaloole ning annab võimaluse külastada Eesti ühte kaasaegseimat jahtsadamat. Purtse Jahtsadam on sellel päeval kõigile huvilistele avatud! Kunda on Lääne-Virumaa kirdeosas paiknev sadama- ja tööstuslinn, mis on muutunud viimaste kümnenditega üha kaunimaks, säilitades seejuures omanäolist tööstuspärandit. Rannaretk saab alguse Kunda linna klubist, mis esialgselt oli ehitatud tsemenditehase direktori elamuks, kuid tänasel päeval täidab kogu piirkonna kultuurikeskuse ülesandeid. Päeva jooksul tutvutakse 1898. Aastal ehitatud hüdroelktrijaamaga, Kunda sadamaga ning Kundast alguse saanud Sõbrakaubandusega. Kell 13.00 – 15.00 saavad kõik huvilised tutvuda ka Eesti ühe moodsaima ja kaasaegseima jahisadamaga – Purtse Jahtsadamaga.

Kunda rannaretk on kõigile huvilistele tasuta, osalemiseks palume registreerida kuni 11. maini klubi@kunda.ee või telefonil 32 21 556

Kunda_tsemendivabriku_hüdroelektrijaama_hoone_ja_tamm

Kunda tsemendivabriku hüdroelektrijaama hoone ja tamm

21. mai: Rannaretk Paldiskis ja Pakri poolsaarel.

Sadamalinn Paldiski ja Pakri poolsaar on mitmekülgse merendus-, tööstus-, militaar- ja kunstiajalooga ning loodusega. Rannaretk algab kell 10 Keila kiriku platsilt ja lõpeb sealsamas orienteeruvalt kell 17. Retkel teeme kõigepealt tutvust kahe sadamaga: AS-le Tallinna Sadam kuuluva Paldiski Lõunasadamaga ja Paldiski Sadamate AS-le kuuluva Paldiski Põhjasadamaga. Seejärel on aeg kunsti nautida ning suundume skulptor Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumisse. Vahepeal on supilõuna, mille järel algab Paldiski linnaekskursioon. Päev lõpetatakse sõiduga Pakri pankrannikule ja poolsaare tippu. Vahepeatuse virgutusvõimlemiseks ja looduse ilu imetlemiseks teeme pangalt alla mere äärde viiva trepi juures.

Lisainformatsioon ja registreerumine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee

Pakri pank1

Pakri pank

28. mai: Rannaretk Kihnu saarel

Merekultuuriaasta Kihnu rannaretk on pühendatud vanadele Kihnu laevaehitustraditsioonidele. Vanal ajal rõõmustati laeva valmimise üle terve kogukonnaga  ning peeti maha üks vägev laeva pulm, kus pillimäng ja tantsulust kestis varajaste hommikutundideni. Et seda ammust traditsiooni meelde tuletada, korraldatakse rannaretkega koos üks suur laeva pulm. Esimest korda tuuakse laiale rahvale vaatamiseks välja paarimeetriline Kihnu kivilaev “Altärä” vähendatud mudel, mille ehitus sai teoks tänu 157 hooandjale. “Altärä” pulma tähistatakse üheskoos kihnlaste ja külalistega, keda tantsitab ansambel “Tuulelõõtsutajad”.

Lisainfo ja registreerumine: reet@kihnumereselts.ee või telefon 56301870

Kihnu_pidu

Pidu Kihnus

Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu. 

Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta: www.merekultuur.ee/rannaretk