Vanemmehaanik Urmas Kuus Hargla põhikoolis külalistundi läbiviimas

Merekultuuriaasta haridusprogramm on jõudnud üle 7500 nooreni üle Eesti

Merekultuuriaasta haridusprogramm rändab Eestis ajavahemikus märts – mai 2016 ning tänaseks on toimunud kokku juba 173 külalistundi, külastatud on 82 kooli, 6 asutust ning läbi viidud 6 ekskursiooni. Haridusprogramm on jõudnud igasse Eesti maakonda vähemalt ühe korra, kaks külalistundi on toimunud ka Brüsselis.

Maikuuks on veel kokku lepitud 68 külalistundi, sh olümpiapurjetaja Ingrid Puusta külalistund 10. klassile Tallinna Ühisgümnaasiumis 9. mail. Õpetajatel on võimalus haridusprogramm kooli kutsuda kirjutades aadressil haridusprogramm@ttu.ee 

Mereakadeemia poolt koordineeritavasse haridusprogrammi on end külalisõpetajana kirja pannud 162 merenduseksperti üle Eesti.

Külalisõpetajate hulgas on laevajuhid ja kaptenid, laevamehaanikud ja -insenerid, tippjuhid ja ettevõtjad, kalanduse valdkonna eksperdid, mereajaloolased, kunstnikud, logistikud, õppejõud, purjetajad, merepäästjad, keskkonnaspetsialistid ning paljud teised inimesed, kelle töö või tegevus on seotud merendusega.

Organisatsioonidest on esindatud muuhulgas Tallinna Tehnikaülikool, Tallink, Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum, Veeteede Amet, Eesti Merevägi, Maaeluministeerium, Kaitseliit, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Mereinstituut jm.

Lisainfo:
Jane Niit, Mereakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht

jane.niit@ttu.eemob: 5333 2217