Räimepüük on saanud hoo sisse.

Maikuu kala on rahvuskala räim

Räim on Läänemere heeringas, kes on jäänud  suurest merest eraldatuna siia lõksu. Seoses Läänemere magedama veega, on ka räime kasv heeringast veidi tagasihoidlikum. Meie rahvuskala tähtsust ei saa kuidagi alahinnata, sest lisaks harjumuspärasele inimtoidule on räim oluline osa toitust paljudele mereloomadele, lindudele ja ka röövkaladele.

Inimene on söönud räime juba ammustest aegadest. Kui räimed kevadel rannavetesse kudema tulevad, algab paljudes Liivi lahe piirkondades kalurite kevadine püügihooaeg. Kevadist räime on lihtne suurtest ja tihedatest parvedest püüda ning tänu sellele on saagid ka tihtipeale üsna suured. Kohati on väljapüük olnud nii suur, mistõttu on see täna Euroopa Liidu valvsa kontrolli all, tänu millele on vahepeal madalsesisus olnud räimevaru taas taastumas.

Kevadine suur räimesaak vanasti suures osas soolati ja vinnutati, misjärel rannarahvas seda sisemaal aasta läbi laatadel müümas ja muu vajaliku vastu vahetamas käis. Vene ajal oli räim põhiline konservitööstuse tooraine.

Tänaseks on  värske räim tõusnud pea vääriskala staatusesse ning nii kohalikud kui väliskülalised ei väsi värske praeräime maitse kiitmisest. Räime saab valmistada pea igat moodi. Klassikalisteks roogadeks on muidugi suitsutatud, praetud ja marineeritud ning soolatud räim ja ka silgusupp.

Lisaks on räim ka huvitav kala hobikalastajate jaoks. Pole midagi toredamat kui soojal kevadõhtul räimeõngega sadamakailt üks ämbritäis neid hõbedasi iludusi välja püüda!

Vaata, kuidas Hanno Kask räimepüügil käis.

Hanno maitsva räim tomatis retsepti saate vaadata Terevisioonist. 

Nami-Nami retseptikogu jagab soovitusi maitsvateks räimeretseptideks siin  ja siin.