LAEV jääb sümboolselt merekultuuriaastat meenutama veel pikkadeks aastakümneteks

Merekultuuriaastat hakkab tähistama ka LAEV’a nurgakivi

Täna sai nurgakivi Rocca al Mare väravasse kerkiv elu- ja ärihoone LAEV. Merest inspireeritud majale panid nurgakivi Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, arhitekt Raivo Kotov, linnaosavanem Marek Jürgenson ning arendaja ja ehitaja esindajad. Hoone nurgakivi jääb tähistama ka merekultuuriaastat, mille auks paigutatakse tulevikus hoone fuajee põrandasse ka vastav tahvel.

Nurgakivi tseremoonia oli tavapärasest erinev nagu hoone isegi. Kontseptsioon “tark lõunasöök targas majas” ühendas endas arhitekt Andrus Kõresaare, Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni ja Tallinna linna peaarhitekti Endrik Männi arutelu merest, merekultuuriaastast ning Tallinna mereäärsete piirkondade arengust. Eraldi käsitleti Rocca al Mare kui ühe Tallinna kiiremini areneva piirkonna visiooni lähima 5 aasta perspektiivis. LAEV’a arendaja Kalev Raidjõe sõnul on tähelepanuväärne, et see merest inspireeritud arhitektuuriga hoone saab oma nurgakivi just märgilisel merekultuuriaastal ning ajal, mil Rocca al Mare on kiires ja pidevas arengus. “Kuigi merekultuuriaastal toimub palju mitmekülgseid ettevõtmisi, siis on tegelikult tore, et LAEV on midagi, mis jääb sümboolselt seda aastat meenutama veel pikkadeks aastakümneteks,” tõdes ka Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen.

Uuenduslikule ja kaasaegsele hoonele kohaselt toodi silinder nurgakivisse asetamiseks drooninga ning nurgakivi panekul osalesid Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, hoone arhitekt Raivo Kotov (KOKO arhitektid) Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen, arendaja Triestate juhid Kalev Raidjõe ja Kuldar Gil ning Embach Ehituse esindajad.

LAEV on selgelt eristuva, merest inspireeritud arhitektuuriga elu- ja ärihoone, milles on maksimaalselt kasutatud kaasaegseid energiatõhususe ja targa maja lahendusi. LAEV’a arendaja Kalev Raidjõe sõnul panustab Triestate arendajana mitte ainult unikaalsesse arhitektuuri, vaid eksklusiivsetesse lahendustesse ka hoones sees. Näitena toob ta tavapärasest kõrgemad laed, suured puhtad klaaspinnad, avatava välisseinaga siseterrassid, katusele sõitvad liftid jpm, mida elu-ja ärihoonetes seni harva või siis täiesti esmakordselt kasutatud on.

Elu- ja ärihoone LAEV asub Vabaõhumuuseumi tee 1, selles saab olema 29 korterit ning 17 äripinda. Hoone arhitektuurse lahenduse autoriks on Raivo Kotov ja arhitektuuribüroo KOKO. Maja valmimisajaks on planeeritud 2017. aasta jaanuar ning ehitajaks on Embach Ehitus OÜ.

Elu- ja ärihoone LAEV arendajaks on Triestate OÜ, mille partnerid Kalev Raidjõe ja Kuldar Gil on kinnisvaraalaste projektide juhtimise, arendamise ja haldusega tegelenud 1998. aastast. Näiteks on nad erinevates projektmeeskondades osalenud Kawe Plaza, Pirita Rannahoone, Metro Plaza, Metalli Maja, Maestro Maja jpt arendustegevuses ja projektijuhtimises.

Fotod: Mardo Männimägi

Screen Shot 2016-05-30 at 15.56.58 Screen Shot 2016-05-30 at 15.57.08 Screen Shot 2016-05-30 at 15.57.39 Screen Shot 2016-05-30 at 15.58.02 Screen Shot 2016-05-30 at 15.58.15 Screen Shot 2016-05-30 at 15.58.24