Meri on parim paik puhkamiseks, lõõgastumiseks ja vaba aja veetmiseks!

Merehääl vallutab terve Eesti

 

Juuniga saab alguse merekultuuriaasta kolmas teemalaine, mis on pühendatud merega seotud vaba aja veetmisele. Meri seostub paljudele eeskätt puhkuse ja lõõgastusega ning parim aeg mere nautimiseks on just suvi.

Mere kui puhkuse ja vaba aja veetmise koha esile tõstmiseks vallutavad merekohin ja rannahääled kogu Eesti. Merehääl jõuab läbi kaubanduskeskuste ja -kettide igasse Eesti maakonda, kokku umbes 150 kauplusesse. Kuulata saab lainete loksumist, puupaatide kriginat, kajakate laulu ja ka pillimängu.

Artist Siseraadiote muusikapsühholoogi Dali Kase sõnul tekitab kuuldav heliklipp mõnusa suvetunde ning loob inimestesse puhkuse meeleolu. “Suvel tuleb ikka aeg maha võtta ning mere ääres viibimine on selleks üks paremaid viise, sest mere lähedus ning merekohin mõjub enamikele rahustavalt,” ütles Kask ning lisas, et inimesed kipuvad stressist taastuma kõige kiiremini just lainete loksumise ja loodushelide saatel. Kase sõnul on mere rahustav efekt tingitud osaliselt ka selle suurusest ja võimsusest. „Mere ääres istudes ja mere piiritust hoomates jääb argielu tahaplaanile ning see aitab meil hetkes viibida ja rahuneda,“ lisas Kask.

Merekultuuriaasta projektijuhi Karen Jagodini sõnul soovitakse selle klipiga kutsuda kõiki mere äärde aega veetma ja puhkama, sest hoolimata asupaigast, ei ole meri meist kunagi kaugel. “Sel aastal toimub mere ääres mitmeid festivale ja spordiüritusi ning teemapäevi,” ütles Jagodin.  Lisaks on suvi täis ka erinevaid noortele suunatud merelaagreid  ning ka merekultuuriaasta pakub võimaluse kõigil proovida merega seotud veespordivahendeid. “Pop-up merekool „Meresõber“ jõuab ühtekokku seitsmesse suuremasse linna üle Eesti ning annab kõigile võimaluse sõita kajakiga, proovida lohesurfi ja SUP-lauda ning purjetada,” kutsus Jagodin kõiki mere äärde.

Kõige mere ääres toimuvaga saab end kursis hoida läbi merekultuuriaasta kodulehe kalendri, kus on kirjas kõik merega seonduvad sündmused: festivalid, näitused, laagrid, kontserdid, etendused, rannaretked, teemapäevad, loengud, seminarid jpm.

 

Kuula merekultuuriaasta heliklippi “Tule mere äärde”

 

Lisaks merehäälele kõlavad kauplustes ka Eesti parimad merelaulud, millega kutsutakse üles kõiki valima parimat merelaulu. Hääletada saab kuni 12. juunini merekultuuriaasta kodulehel. Kaheteistkümnele enim hääli kogunud laulule luuakse uued orkestri seaded ning need kantakse ette suurejoonelisel merelaulude galakontserdil 16. juulil Lennusadamas.