Tule- ja veetornid avavad oma uksed külastajatele.

10. septembril saab külastada Eesti tule- ja veetorne!

Euroopa muinsuskaitsepäevad 2016 keskenduvad merekultuuriaasta tuules tornidele ja veele: ka Eesti ajaloolised tuletornid ja veetornid on ressurss, mis vajavad uut võimalust. Tänased meremärgid töötavad automaatikaga ja varasem elu nende ümber on kadunud. Eesti 270st veetornist on veel vaid kümmekond veevarustuseks vajalikud. Aga torn on ju üks kõige inspireerivamaid ehitise tüüpe! Need annavad mõttele lendu, ronimine tekitab adrenaliini ja põnevust. Aidake kaasa mõelda kuidas torne hoida ja neile uus sisu anda!

Olete näinud Suurupi, Käsmu, Pakri, Mohni või Vormsi tuletorni? Kiiganud sisse Raasiku, Aegviidu või Telliskivi veetorni? Nüüd on see võimalus: Muinsuskaitseamet kutsub 10. septembril avastama erinevaid torne üle Eesti.

Osaleda saab ka laua taga: koostöös platvormiga Ajapaik.ee ootame kõiki huvilisi märkima kaardile vanade fotode pildistamise kohti. Hetkel on Ajapaigas üle 600 tuletornide pildi, millest pea 500 tegemise kohad ootavad kaardile märkimist. Pärast piltide kaardile märkimist saab Ajapaika vana pildi kõrvale laadida ka sama koha kaasaegse ülepildistuse ehk refoto, nii et tekib enne ja nüüd võrdlusmaterjal selle kohta, kuidas tule- ja veetornid on aja jooksul muutunud. Lisaks on Ajapaika väga oodatud ka vanemad ülesvõtted nii vee- kui tuletornidest. Ajapaik on üks EV100 kingitustest.

 

Vaata lisaks:

 

Tule- ja veetornid kaardil: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1fMwZCOLCk4Sf7mHl1M8J8s8OE5Y

http://muinas.ee/euroopa-muinsuskaitsepaevad-2016

https://www.facebook.com/events/1157011441026633/