Merekultuuriaasta fotokonkursile "Tule mere äärde" laekus üle 170 töö.

Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi võitis Vambola Kurm pildiga “Tormilinnud”

Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi „Tule mere äärde“ esikoht läks Vambola Kurmi jäädvustusele „Tormilinnud“. Teiseks tuli Aleksandr Abrosimovi foto „Ilu ja võimu mere“ ning kolmanda koha pälvis Päivi Palts tööga „Kajakas”. Kokku saadeti konkursile 170 fotot, mis kõik kutsusid merele või mere äärde aega veetma.

Fotokonkursi žüriiesimehe Aivar Pihelgase sõnul hakkas võistlustööde esikolmiku juures silma huvitav nüanss – kõik kolm parimat tööd on pildistatud sama muuli juures Pirita tee ääres.  “Loomulikult on tegemist kauni paigaga, mis on väga lihtsasti juurdepääsetav ning tugeva tuulega toimunud loodusjõudude vaatemäng on pakkunud fotograafidele rohkesti inspiratsiooni pildistamiseks,” lausus Pihelgas.

Esikoha „Tormilinnud“ autor Vambola Kurm on otsustanud pildi esitada mustvalgena. “Tegemist on väga hästi tasakaalus pildiga nii valguse kui kompositsiooni osas. Pildil on pehme valgus ning ruumi on antud pilkupüüdvatele rünkpilvedele. Lainemöll jääb tahaplaanile, mistõttu jagub vaataja tähelepanu rohkem Tallinna siluetile, muulil jalutavale paarile ning muidugi kajakatele. Lainetav meri ei ole sellel pildil looduse jõudemonstratsioon ega ähvardus, vaid pigem positiivset meeleolu võimendav detail,” kommenteeris Pihelgas võidutööd.

i_koht_vambola_kurm_tormilinnud

Teise koha, „Ilu ja võimu mere“, autor Aleksandr Abrosimov keskendub oma pildil rohkem lainele kui muudele detailidele. “Värvid on erilised ning laine sulandub taeva värvidesse, mis annab huvitava lahenduse,” ütles Pihelgas.

ii_koht_a-abrosimov_ilu_ja_v6imu_mere

Kolmas koht „Kajakas“, mille autoriks Päivi Palts, eristub just värvide poolest. Taevasse paiskuv laine moodustab pildile dünaamilise diagonaali ja jagab pildi kaheks – vasakul olev kuldne loojang kannab endas sooje toone ning paremal külmades toonides on muul ja lainetav meri. Tulemuseks on ilus kontrast. “See on tehniliselt hea foto, sest ka kajakad ei ole lihtsalt siluetid vaid on värvitoonidega hästi kirjeldatud. Inimese siluett annab pildile ettekujutuse laine mastaapsusest, mis teeb sellest väga nauditava töö.”

iii_koht_p-palts_kajakas

Merekultuuriaasta fotokonkurss “Tule mere äärde” korraldati koostöös I Am Photographer PRO kaupluse ja Nikoniga. Kokku toimub aasta jooksul neli temaatilist konkurssi, millest järgmine pealkirjaga “Mereriik Eesti” kestab 1. septembrist kuni 30. novembrini. Konkursi teemad ja tingimused on kirjas https://meri.iamphotographer.eu lehel.

Iga konkursi esikohale on I Am Photographer PRO kauplus pannud välja peaauhinnaks väärika Nikoni peegelkaamera. Teise koha auhinnaks on meeleolukas grupiprogramm “Jäämurdja kaaperdamine” Suure Tõllu pardal ning kolmas koht saab Tallinna turismiosakonna poolt 2x24h Tallinn Cardi, mis tagab tasuta sissepääsu Tallinna muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse, tasuta linnaekskursiooni City Touri’ga, soodustusi restoranides jmt.

Lisaks väärtuslikele auhindadele avaldatakse parim foto National Geographic Eesti ajakirja juuli numbris ning kolm esikohta pannakse välja merekultuuriaasta fotonäitusele “Näoga mere poole” Tallinna sadamasse Admiraliteedi basseini äärde.

Võitjatega võetakse ühendust.

 

Lisainformatsioon:

Karen Jagodin

Merekultuuriaasta 2016 projektijuht

karen@meremuuseum.ee

52 38 113