Puhkus ja elamus

Meri on puhkus ja elamus

Tule mere äärde!

 

Meri tõmbab enda poole nii loomingulisi kunstiinimesi, spordisõpru kui ka puhkajaid.

 

Paljud kirjanikud, luuletajad, heliloojad ja kunstnikud armastavad mere ääres viibida ning merelt mõtteid ja inspiratsiooni ammutada. Tuntud vene helilooja Tšaikovski veetis oma suvepuhkused osaliselt meie kuurortlinnas Haapsalus, kuhu on püstitatud ka tema mälestuspink. Eesti loomeinimestest on endale mere lähedusse suvekodud rajanud Richard Sagrits, Juhan Smuul, August Mälk, Aadu Hint, Arvo Pärt, Erki Sven Tüür ja paljud teised. Kõigi nende loomingus võib märgata ka rannaküla olustikust ja merelt saadud inspiratsiooni.

Meri pakub mitmeid viise sportimiseks, puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Meresport on Eestis läbi aegade olnud väga populaarne. Esimene purjetamisklubi asutati Tallinnas juba 1820. aastal. Kiiresti koguvad harrastuspordialadena populaarsust ka surf ja lohesurf, veesuusatamine ja paraseilamine ning Eesti on muutunud järjest populaarsemaks ka väljastpoolt tulevate veespordi entusiastide hulgas.

Eesti kuurortide teket ja arengut 19. sajandi keskel soodustas siinne heade raviomadustega muda ning kohalike arstide huvi ravisupluse vastu. Esimesed mudaravilad avati Kadriorus ja Haapsalus. Tänapäevalgi võib nii kohalik kui turist valida tervise turgutamiseks ja lõõgastumiseks suure arvu erinevate spaade vahel, mida leiab kõikjalt Eesti rannikul.

 

Supluskultuuri on Eestis viljeletud pea kaks sajandit. Kaunid suveilmad meelitavad tänagi tuhandeid inimesi mere äärde rannamõnusid nautima. Eestis on poolsada avalikku randa ning 3800 km rannajoont. Ja kui ilm ei sobi päevitamiseks, sobib ta kindlasti rannavõrkpalli mängimiseks, surfamiseks, purjetamiseks või kalale minekuks.

 

Et meri on ligitõmbav ja rahvast ühendav teema, näitab mereteemaga seotud festivalide rohkus ja külastatavus Eestis. Enamasti on tegemist pereüritustega, mille raames pakutakse vahvaid merega seotud tegevusi ja võistlusi, kontserte ja esinejaid ning kindlasti ka värsket suitsukala. Sel suvel ootavad sind Tallinna Merepäevad, Sillamäe Linna- ja Merepäevad, Kuressaare Merepäevad, Kunda Merepäevad, Kihnu Merepidu, Rannarahva festival Tallinnas, Silmufestival Narva-Jõesuus, Viru Folk Käsmus, Muinastulede öö kõikjal üle Eesti ja palju muud.

 

Suvi on aeg mere nautimiseks! Tule mere äärde või merele ja saa osa elamustest, mida meri pakub!

Eesti populaarseim merelaul

merelaul2

Merekultuuriaasta suvise programmi osana asutakse välja selgitama Eesti populaarseimat merelaulu. Armastatuim merelaul selgub rahvahääletuse tulemusena.

Fotokonkurss „Tule mere äärde!”

fotokonkurss

Osale Merekultuuriaasta ja Nikoni koostöös korraldatud fotokonkursil „Tule mere äärde!”. Konkursi võitjale auhinnaks väärtuslik kaamera Nikonilt!

Pop-up merekool “Meresõber”

IMG_4395

  Sel suvel toimub seitsmes Eesti erinevas paigas merekultuuriaasta pop-up merekool “Meresõber”, mis annab noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid.

Merekultuuriaasta ringreisil

ringreis2

Ühe suvise programmi osana liigume merekultuuri tegevus-telgiga mööda Eestimaa suviseid festivale.