TEATED

Filtreeri postitusi

Aasta Mereharija 2021

Täna, 21. juunil annavad Eesti merendusorganisatsioonid 10. korda välja Aasta Mereharija tunnustuse ja rahalise preemia.

Sel aastal pälvis tiitli pikaaegne meresõidu õpetaja, Taltech Eesti Mereakadeemia, Eesti Merekooli ja Revali Merekooli lektor Rein Loodla.


Loe lisaks

Merekultuuriaasta 2016 

"Rannikul elavate rahvaste jaoks on meri ajast aega olnud ellujäämise ja elukvaliteedi tagaja. Tänu tema mitmekülgsele praktilisele kasutusväärtusele on merel tänapäevalgi suur majanduslik, aga kindlasti ka kultuuriline roll. Hoolimata poolesajandilisest kultuurilisest ja majanduslikust katkestusest, mille nõukogude aeg meie merendusse ja merekultuuri jättis, ei ole aineline ega vaimne kultuuripärand täielikult hävinud. Et säilinut hoida ja edasi kanda, tuleb esmalt olemasolevat teadvustada ning seejärel ühiselt mõelda, kuidas edasi minna. Meie kaasajal seostatakse merd eelkõige suve, puhkuse, päikese ja vaba aja veetmise võimalustega. Rannapuhkus ise on aga tegelikult ainult paarisaja aasta vanune traditsioon. 2016.aasta merekultuuriaasta eesmärk oli lisaks sellele näidata, et meri on ka meie ajalugu, töö, toit, kultuur, haridus, traditsioonid, uskumused jpm."
(väljavõte Kultuuriministeeriumi teema-aasta väljakuulutamise teatest)

Merekultuuriaasta korraldust juhtis Eesti Meremuuseum ning selle jooksul kogunenud materjalid - uudised, videod, galeriid ja muud on leitavad teemalehel
Nami-Nami


Loe lisaks